Достапни линкови

Сирија и Ирак ќе се распаднат како држави


Шефовите на американските разузнавачки служби ги повторија нивните проценки дека Ирак и Сирија ќе бидат поделени поради војните и секташките судири и затоа можеби нема да преживеат како држави. Според нив, Блискиот Исток во наредните десет или дваесет години ќе претрпи големи измени.

XS
SM
MD
LG