Достапни линкови

САД да не вртат очи од кризата со мигрантите


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Соединетите држави се залагаат да преземат повеќе сириски бегалци. До ова доаѓа откако неколкумина американски конгресмени побараа администрацијата да преземе дополнителни напори за решавање на кризата со бегалскиот бран во Европа.

XS
SM
MD
LG