Достапни линкови

Бан Ки Мун: Сирија е колосална трагедија


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун оцени дека конфликтот во Сирија е колосална трагедија и срамен симбол на меѓународните поделби кои доведоа до денешната бегалска криза. „Пресудата на историјата ќе биде остра“, изјави Бан Ки Мун.

XS
SM
MD
LG