Достапни линкови

САД загрижени од руското воено присуство во Сирија


Знаците за зголемување на руските воени сили во Сирија предизвикаа американска загриженост и го покренаа прашањето дали Москва планира да се вмеша во тамошниот конфликт. Кремљ демантира но ја остава можноста да се вклучи во коалицијата против милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG