Достапни линкови

Што мислат Сиријците за мигрантите во Европа?


По четири години војна во Сирија, жителите на главниот град Дамаск се пред тешка одлука, да останат во земјата или да ризикуваат како илјадниците други и да мигрираат во Европа. Милиони Сиријци ја напуштија земјата од почетокот на граѓанската војна во 2011 година.

XS
SM
MD
LG