Достапни линкови

Меѓународна осуда за пресудата против Исмаилова


Длабока вознемиреност и разочараност. Ова се реакциите на групите за човекови права, медиумските организации и западните влади за пресудата на судот во Азербејџан кој ја казни истражувачката новинарка Кадиџа Исмаилова на 7 ипол години затвор за даночно затајување, нелегален бизнис и злоупотреби.

XS
SM
MD
LG