Достапни линкови

Во Виена протест против лошиот третман на бегалците


Околу 20 илјади луѓе синоќа протестираа во Виена поради лошиот третман на бегалците само неколку дена откако во еден камион во Австрија биле пронајдени тела на 71 мигрант. Активистите кои го организираа протестот сметаат дека властите би требало да ги подобрат условите за бегалците.

XS
SM
MD
LG