Достапни линкови

ЕУ ќе го брани достоинството на мигрантите


Лидерите на Европската унија повикаа на акција за, како што е соопштено, одбрана на достоинството на мигрантите. До ова доаѓа пред најавениот итен министерски состанок со цел намалување на тензиите на европските јужни граници поради ескалацијата на мигрантската криза.

Категории

XS
SM
MD
LG