Достапни линкови

Во потрага по решение за војната во Сирија


Новиот американски специјален пратеник за Сирија Мајкл Ратни во текот на неделава ќе престојува во Москва, Женева и Ријад во обид да се изнајде политичко решение за четири годишната војна во таа земја. Во изминативе недели Вашингтон ги зголеми напорите за ставање крај на конфликтот.

XS
SM
MD
LG