Достапни линкови

Апели за помош на Македонија и Грција за мигрантите


Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци упати апел до Европската унија за помош на земјите кои се најпогодени од бранот бегалци и мигранти, како Македонија и Грција. Според проценките на УНХЦР, деновиве по околу 3 илјади луѓе се очекува да ја минуваат границата меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG