Достапни линкови

Бранот мигранти пристигна во Унгарија


Над илјада мигранти и бегалци почнале да пристигнуваат во Унгарија. Според новинските агенции, станува збор за луѓе кои македонските власти се обидоа да ги запрат на границата со Грција во изминатиот викенд.

XS
SM
MD
LG