Достапни линкови

Бодликавата жица и полицијата пречка за мигрантите


Бодликавата жица и полициски кордон и денеска ги спречуваат мигрантите да влезат на македонска територија. На граничниот појас со Грција беше мирно и одвреме навреме се слушаше само детскиот плач, Група на други мигранти денеска се качија на воз во Гевгелија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG