Достапни линкови

Солзавец против група мигранти на границата со Грција


Солзавец против група мигранти на границата со Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Mакедонската специјална полиција употреби солзавец за да ги потисне мигрантите кои се обиделе да влезат од граничната зона во Македонија, јави новинската агенција Ројтерс. Македонската влада вчера прогласи кризна состојба и ја затвори јужната граница за мигрантите. Тие ноќта ја минале на отворено на граничната зона меѓу Македонија и Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG