Достапни линкови

Солзавец против група мигранти на границата со Грција


Mакедонската специјална полиција употреби солзавец за да ги потисне мигрантите кои се обиделе да влезат од граничната зона во Македонија, јави новинската агенција Ројтерс. Македонската влада вчера прогласи кризна состојба и ја затвори јужната граница за мигрантите. Тие ноќта ја минале на отворено на граничната зона меѓу Македонија и Грција.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG