Достапни линкови

Мигрантите на дневен ред на ЕУ во октомври


Кризата со мигрантите ќе биде разгледувана на состанокот на евро министрите за внатрешни и за надворешни работи што кон средината на октомври ќе се одржи во Париз. Ова е најавено во Берлин по средбата на министрите за внатрешни работи на Франција и на Германија Бернар Казнев и Томас де Мезиер.

XS
SM
MD
LG