Достапни линкови

Илјадници мигранти заглавени на границата со Грција


Илјадници мигранти заглавени на границата со Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Околу 2.000 мигранити се заглавени во меѓуграничниот простор меѓу Македонија и Грција од грчка страна каде што имаат подигнато импровизиран камп. Пругата меѓу Македонија и Грција е блокирана. Македонската полиција не им дозволува влез во земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG