Достапни линкови

Протест - Скопје не е Дизниленд


Група граѓани денеска протестираа против изградбата на Панорамско тркало во Скопје. Тие велат дека во услови на сиромаштија и ниски примања на граѓаните треба да се прекине со проектот Скопје 2014. Панорамското тркало се гради помеѓу Камениот мост и Галијата на реката Вардар.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG