Достапни линкови

Третманот на азилантите во Австрија, скандалозен


Третманот на австриските власти спрема барателите на азил во центарот во близина на Виена е скандалозен. Ова го оцени Амнести интернешнал, обвинувајќи ја земјата дека недоволно се грижи за бездомните и гладни мигранти кои во рекорден број годинава пристигнуваат во Европската унија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG