Достапни линкови

Дали САД ќе испратат копнени сили против ИД?


Соединетите држави и Турција презедоа први потези во планот да ги истераат екстремистите на Исламската држава од појасот меѓу Сирија и Турција. Но и две недели од објавувањето на планот останува нејасно чии копнени сили ќе се борат против џихадистите на теренот.

XS
SM
MD
LG