Достапни линкови

Грчкиот парламент за третиот спасувачки пакет


Грчките пратеници го одобрија договорот за третиот спасувачки пакет само неколку часа пред средбата на министрите за финансии на еврозоната. Но, партијата на премиерот Алексис Ципрас, по се изгледа е пред поделба откако крајно левичарската фракција во Сириза повика на фронт против новиот пакет.

XS
SM
MD
LG