Достапни линкови

Во САД осуден албанец за обид да оди во Пакистан


31 годишниот албанец Агрон Хасбајрами кој беше уапсен за обид од Њујорк да замине во Пакистан за да им се приклучи на тамошните терористи е осуден на 16 години затвор. Тој се доселил во Соединетите држави во 2008 година и легално живеел во Бруклин се до неговото апсење во септември 2011 година. Хасбајрами во своите мејлови изразувал желба да загине како маченик.

XS
SM
MD
LG