Достапни линкови

Осуда по наводите за погубувањето на Салопек


Жителите на село Врпоље се шокирани откако египетска група поврзана со милитантите на Исламската држава објави фотографија на која, како што е наведено, било телото на обезглавениот хрватски заложник Томислав Салопек.

Категории

XS
SM
MD
LG