Достапни линкови

Турција во „синхронизирана војна против тероризмот“


Во Турција деновиве дојде до бран насилства откако владата во Анкара презеде мерки за справување со милитантите на Исламската држава и нивните поддржувачи дома, со курдските бунтовници, но и со крајната левица. Владината заложба против тероризмот наиде на поделени реакции во турската јавност.

Категории

XS
SM
MD
LG