Достапни линкови

Во Русија се уништува храна шверцувана од Запад


Руските власти почнале да уништуваат тони сирење, овошје и зеленчук. Во минатата недела претседателот Владимир Путин потпиша декрет за уништување на целата храна која се шверцува во земјата од Запад. Стартот на овој контроверзен потег предизвика незадоволството во руската јавност.

XS
SM
MD
LG