Достапни линкови

Седумдесет години од атомската бомба врз Хирошима


Граѓаните на јапонскиот град Хирошима денеска ја одбележуваат 70 годишнината од фрлањето на атомската бомба врз нивниот град. Сеќавањето на катастрофалните последици од тоа бомбардирање, како и она што следуваше врз Нагасаки, уште една можност за апел за забрана на нуклеарното оружје во светот.

XS
SM
MD
LG