Достапни линкови

По поплавите во Тетовско


По поплавите во Тетовско
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Од свлечиштата по силното невреме што вчера попладне го зафати тетовскиот регион има неколкумина загинати, повредени и исчезнати лица. Невремето нанесе и големи материјални штети. „Вистинска катастрофа“, велат жителите со кои разговараше новинарот на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG