Достапни линкови

Годишнина од операцијата „Бура“ во Хрватска


20 години од операцијата „Бура“ која почна со напад на хрватската армија во Книн врз војската на Српска Краина. Во Хрватска Денот на победата се одбележува со воена парада во Загреб. Во Србија пак со парастос за убиените и за прогонот на околу 200 илјади Срби од Хрватска.

XS
SM
MD
LG