Достапни линкови

Обама со нов план против климатските промени


Американскиот претседател Барак Обама има нов план со, како што се оценува, клучна еколошка акција во рамките на борбата против климатските промени. „Промената на климата веќе не е проблем на идните генерации“, оценува претседателот Обама во видеото објавено на Фејсбук.

XS
SM
MD
LG