Достапни линкови

Кери: нема алтернатива на нуклеарниот договор со Иран


Американскиот државен секретар Џон Кери ги предупреди членовите на Конгресот дека излегувањето од нуклеарниот договор со Иран би значело зелено светло за Техеран да се врати кон напорите да дојде до атомска бомба. Според него, алтернатива на овој договор e неостварлива фантазија.

XS
SM
MD
LG