Достапни линкови

Растат поделбите во Сириза


Грчкиот премиер Алексис Ципрас апелираше на единство во неговата партија Сириза во која се продлабочуваат несогласувањата околу новиот пакет мерки за штедење со цел земјата да добие нова помош од странските кредитори. Тој имаше средба со раководството на Сириза во партискиот штаб во Атина.

XS
SM
MD
LG