Достапни линкови

Турската база Инџирлик ќе се користи за напади врз ИД


Претседателите на Соединетите држави и на Турција Барак Обама и Реџеп Таип Ердоган се согласиле американската војска да изведува воздушни напади врз позиции на милитантите на Исламската држава од базата на НАТО Инџирлик.

XS
SM
MD
LG