Достапни линкови

Горештини во Скопје, некој се лади, некој работи


И на над 35 целзиусови степени, во центарот на Скопје е раздвижено. Некои граѓани се разладуваат во сенките, кафулињата, други во парковите и фонтаните, додека некои мораат на жешкото време да работат на проектот „Скопје 2014“.

XS
SM
MD
LG