Достапни линкови

Продолжува повлекувањето оружје од источна Украина


Украина и проруските сепаратисти постигнаа начелен договор за натамошно повлекување на оружјето од источна Украина во кое ќе бидат вклучени тенкови и помали орудија. Тоа веќе требаше да биде направено, но двете страни меѓусебно се обвинуваат дека го користат скоро секојдневно.

XS
SM
MD
LG