Достапни линкови

Протести во Истанбул против Ердоган и ИД


Протести во Истанбул против Ердоган и ИД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Полицијата во Истанбул употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите кои ја обвинија владата дека била одговорна за самоубиствениот напад што вчера се случи во Суруч при што загинаа триесетина луѓе. Владата вели одговорна е ИД.

Категории

XS
SM
MD
LG