Достапни линкови

Протести во Истанбул против Ердоган и ИД


Полицијата во Истанбул употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите кои ја обвинија владата дека била одговорна за самоубиствениот напад што вчера се случи во Суруч при што загинаа триесетина луѓе. Владата вели одговорна е ИД.

XS
SM
MD
LG