Достапни линкови

САД и Куба и официјално со дипломатски односи


Соединетите држави и Куба со денешното официјално отворање на нивните амбасади во Вашингтон и во Хавана му ставија крај на прекинот на дипломатските односи кој траеше 54 години.

XS
SM
MD
LG