Достапни линкови

Грчкиот парламент ги одобри тешките реформи


Грчкиот парламент ги одобри строгите економски реформи барани од европските лидери како услов за добивање нова финансиска помош. Гласањето го покажа големото несогласување околу овие мерки во владејачката партија Сириза. Пред парламентот пак имаше судири меѓу демонстрантите и полицијата.

XS
SM
MD
LG