Достапни линкови

Ципрас: договорот за новата помош мора да се спроведе


Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ја презема одговорноста за договорот за новата финансиска помош што Грција го постигна со лидерите на еврозоната. Според него, банките нема да бидат отворени се додека не биде финализиран договорот, што би можело да трае скоро еден месец.

XS
SM
MD
LG