Достапни линкови

Големите сили и Иран постигнаа договор за нуклеарната програма


Историскиот договор меѓу големите сили и Иран за нуклеарната програма, го отвора патот за укинување на санкциите против Техеран и за негова реинтеграција во меѓународната заедница.

XS
SM
MD
LG