Достапни линкови

Нуланд: Има политичка волја за решавање на кризата


Нуланд: Има политичка волја за решавање на кризата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Помошник државниот секретар на САД за Европа, Викторија Нуланд и премиерот Никола Груевески по средбата во македонската влада, дадоа изјави. Главна тема политичката криза. Било разговарано и за односите меѓу двете држави.

XS
SM
MD
LG