Достапни линкови

Нуланд: Има политичка волја за решавање на кризата


Помошник државниот секретар на САД за Европа, Викторија Нуланд и премиерот Никола Груевески по средбата во македонската влада, дадоа изјави. Главна тема политичката криза. Било разговарано и за односите меѓу двете држави.

XS
SM
MD
LG