Достапни линкови

Грците против нови мерки за штедење


Како што грчката влада се соочува со тешки предизвици во обидот да ги убеди странските кредитори дека е сериозна во намерата да постигне компромис, така таа е и пред се поголемото противење дома на новите мерки за штедење. Една од нив е и зголемувањето на даноците.

XS
SM
MD
LG