Достапни линкови

Фестивалите треба да бидат слободни зони


Уметноста не смее да влезе во замката на политичките игри и манипулации, вели селекторот на драмската програма на Охридско лето, Ѓорѓи Јолевски. Додава и дека мора да се истрае во борбата против кичот.

XS
SM
MD
LG