Достапни линкови

Грците пред историска одлука


Пред неделниот референдум во Грција, кратката кампања кулминира, а граѓаните се гневни и збунети. Според последните истражувања на јавното мислење, исходот од референдумот е крајно неизвесен.

XS
SM
MD
LG