Достапни линкови

Грците меѓу „не“ и „да“ за планот на кредиторите


Грција пред референдумот в недела. Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ќе ја почитува можната одлука на Грците да продолжат со острите мерки за штедење пропишани од странските кредитори. Но, како што рече, неговата влада нема да биде таа што ќе ги спроведува.

XS
SM
MD
LG