Достапни линкови

Ципрас: грчките банки привремено затворени


Грчкиот премиер Алексис Ципрас во синоќешното телевизиско обраќање објави дека грчките банки ќе бидат привремено затворени и оти се воведува контрола врз капиталот. Сепак тој повика на смиреност уверувајќи ги граѓаните дека нивните заштеди, плати и пензии се загарантирани.

XS
SM
MD
LG