Достапни линкови

САД: корупцијата проблем за човековите права во Македонија


Во најновиот извештај на Стејт департментот за почитувањето на човековите права во светот лани се наведува дека најзначајните проблеми со човековите права во Македонија потекнуваат од „значителните нивоа на корупција“ и од „неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на правото“.

XS
SM
MD
LG