Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Macedonia -- Prespa Lake, weather- Sunny to Partly Cloudy, 21Jun2013.

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за локален дожд, особено во северните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 19 до 26 степени. Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за краткотраен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG