Достапни линкови

НАТО ги зголемува силите за брза реакција


Членките на НАТО се согласија да ги зголемат воените капацитети и способноста на силите за брза реакција. На состанокот на министрите за одбрана во Брисел е постигната согласност овие сили кои сега бројат 13 илјади да се зголемат на 40 илјади.

XS
SM
MD
LG