Достапни линкови

Викиликс: САД шпионирале тројца француски претседатели


Американската Национална безбедносна агенција ги шпионирала француските претседатели Жак Ширак, Никола Саркози и Франсоа Оланд. Ова се наведува во соопштението на Викиликс најпрвин објавено весникот „Либерасион“. Оланд го свика националниот советот за безбедност во врска со ова прашање.

XS
SM
MD
LG