Достапни линкови

Протест во Атина против „финансискиот тероризам“


Над 7 илјади луѓе протестираа во Атина против политиката на штедење пред денешниот самит на Европската унија од кој зависи иднината на Грција во еврозоната. Собири на солидарност со Грција беа одржани и во Белгија, Холандија, Германија, Италија и Франција.

XS
SM
MD
LG