Достапни линкови

Итен самит на еврозоната за Грција


За понеделник е најавен итен состанок на лидерите на еврозоната во обид да спречат банкрот на Грција каде што граѓаните забрзано ги повлекуваат парите од банките. До ова доаѓа откако Атина и нејзините странски кредитори се уште не можат да се договорат околу грчкиот долг.

XS
SM
MD
LG