Достапни линкови

Унгарија ќе ја оградува границата, Србија шокирана


Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека бил изненаден и шокиран од планот на унгарската влада да подигне ограда меѓу двете земји со цел да ги спречи имигрантите да влегуваат во Унгарија. Станува збор за подигнување четири метарска ограда во должина од 175 километри.

XS
SM
MD
LG